<<< EFOP-1.5.2-16-2017-00023 projekt kezdőoldala
<<< EFOP-1.5.2-16-2017-00023 projekt kezdőoldala
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: 2018. december 21.
Család és gyermekjóléti szolgálatok prevenciós szerepének megerősítése érdekében indított, preventív jellegű programok - „Túlélési” stratégiák I.
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
2018. december 21.-én pénteken az ünnepvárás jegyében tartottuk meg programunkat a Soós Imre Kulturális Központban, Rábakecöl kulturális és közösségi színterében.
A rendezvény keretében a Pajtaműhely Hagyományőrző Közművelődési Alapítvány kézműves foglalkozást tartott, melyen hasznos ünnepi praktikákat tanulhattak meg az érdeklődők. Hangsúlyt kapott a családos foglalkozás, azaz a szülő és gyermek közös részvétele és élményszerzése, valamint az ünnepben rejlő összetartó erő, a családi összejövetelek továbbá a hagyományok felelevenítése és őrzése, mint a feszültségeket kezelő túlélési eszköz.
A program zárásaként A Csoportos Zeneoktatásért Egyesület előadásában a zenét, mint a problémamegoldás eszközét mutatta be, majd a közönség bevonásával, interaktív zenés foglalkozást tartott.
A résztvevőket állófogadás jelleggel szendvicsekkel, süteményekkel, teával vendégeltük meg.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, továbbá a közszolgáltatásban dolgozók, helyi érintett szülők és potenciális dolgozók.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 40 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: 2019. május 11.
A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - Sportágválasztó I.
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A sportágválasztó sportrendezvény a helyi ifjúsági klub és a helyi sportegyesület bevonásával valósult meg. A civilek szervezésében sor- és csapatversenyek zajlottak: foci, kosár, csocsó, darts, ügyességi feladatok, futóverseny.
A célcsoport érdeklődésének felkeltése érdekében a már jól ismert sportágakon túl kevésbé ismert és egyedi, de követendő példaként sikereket elérő sportágak is bemutatásra kerültek.
A flatland bmx egy igazán különleges extrém sport. A rendezvényen két professzionális bmx-es mutatta be a közönségnek, hogy miről is szól ez az elképesztő szenvedélyük. Kőrösi Norbert egy igazi bmx legenda. Ma már főállásban étteremvezető, de a kétezres évekig megélhetésszerűen űzte ezt a sportot. Bejárta a világot a fellépéseivel. Több eredményei között világbajnokságot is nyert. Vidákovich Fülöp egy friss újgenerációs flatland bmx-es. 8 éve foglalkozik a sporttal, aktív versenyzőként célja a világ legjobbjai közé kerülni. 2017-ben a Budapesten megrendezett FISE világkupa győztese lett.
A Breaktáncot a 2008-ban alapult Szolnoki Breaktánc és Extrém Sportegyesület tagjai mutatták be. A jelenlegi formáció 2014 óta létezik Stay Fresh néven. A kultúra fenntartása és a fiatalok tehetségének ápolása elsődleges szempont számukra. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy eddigi legnagyobb sikerüket a 2018-as évben érték el, mégpedig azzal, hogy tanítványuk kijutott Buenos Airesbe az Ifjúsági Olimpiára! Ezzel sporttörténelmet írtak, hiszen 2018-as Ifjúsági Olimpián szerepelt először breaktánc a sportágak között! Emellett nem törpülhet el az sem, hogy folyamatosan nemzetközi versenyeken mérettetik meg magukat, nagyon szép eredményekkel!
A résztvevőket állófogadás jelleggel szendvicsekkel, süteményekkel, teával, üdítővel vendégeltük meg.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, valamint a település aktív korú lakossága
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 29 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: 2019. június 22.
Fiatalok közösségépítését segítő program - Tájékoztató nap
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: Család és gyermekjóléti szolgálatok prevenciós szerepének megerősítése érdekében indított, preventív jellegű programok - „Túlélési” stratégiák II.
Ideje: 2019. augusztus 2. péntek 18:00-19:00
Helyszíne: Sportpálya 9344 Rábakecöl, Petőfi u.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A rendezvény célja, hogy a helyi érintett célcsoportok és szakemberek együttes bevonásával a család- és gyermekjóléti szolgálatok szerepe erősödjön, hatékonyabb kommunikáció alakuljon ki a résztvevők között, továbbá a családok felkészítése a különböző, családon belül kialakuló helyzetek kezelésére.
A program lebonyolítója a Magyarországi Roma Galéria Egyesület. Az Egyesület céljai többek között oktatási és kulturális programok létrehozása és indítása, drogprevenció, szupervezió, szabadidő programok szervezése, környezetvédelem, tehetséggondozás hátrányos helyzetű fiatalok számára.
Az Egyesület tevékenységével és a lebonyolított program célkitűzésével összhangban az érintett és résztvevő célcsoport tagjai számára interaktív jelleggel kialakított, szórakoztató foglalkozás és vetélkedő keretében játékmesterek tanítottak ügyes praktikákat stressz helyzetek feloldására, valamint kreatív és hasznos, otthoni környezetben alkalmazható gyermekfoglalkozások elsajátítására.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra, a lebonyolításhoz szükséges technikát biztosítottuk.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, helyi lakosság, családok, továbbá a közszolgáltatásban dolgozók, helyi érintett szülők és potenciális dolgozók.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 40 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A helyi nemzetiségek, különböző kultúrák támogatásának és párbeszédének támogatása - Zenés hagyományőrzés
Ideje: 2019. augusztus 3. szombat 14:15-17:15
Helyszíne: Sportpálya 9344 Rábakecöl, Petőfi u.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A rendezvény célja, hogy a célcsoport és a lakosság a helyi hagyományőrzés mellett a környéken élő nemzetiségek kultúrájával is megismerkedjen, azokat egymás mellett bemutatva, az megalapozza az együttgondolkodást és a közös munkát a történelmi múlt és hagyományok őrzése érdekében.
A program keretében helyi és rábaközi, valamint nemzetiségi kultúrcsoportok néptáncot és hagyományőrző dalcsokrokat mutattak be.
A nemzetiségi néptáncot a városlődi Pergő – Rozmaring Táncegyüttes képviselte, mely megalakulása óta a magyarországi német nemzetiségi kultúra ápolásával, elsajátításával foglalkozik. Repertoárjuk széles: az autentikus magyarországi német nemzetiségi táncok és az egyéb jellegzetes koreográfiák mellett megtalálhatóak a magyar folklór sokszínű táncai is. Fennállásuk óta több országos díjat, minősítést szereztek. 2011-ben és 2014-ben is ARANY fokozatot értek el az országos német nemzetiségi minősítőn. 2019. május 21-én a nemzetiségi közművelődés és kultúra területén végzett kimagasló tevékenységük és szakmai munkájuk elismeréseként a legmagasabb díjat, a PRO CULTURA MINORITATUM HUNGARIAE díjat vehettek át Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök – helyettes úrtól. Ez év novemberében nagyszabású gálaműsor keretén belül ünneplik meg fennállásuk 55 éves jubileumát.
A helyi, rábaközi táncokat a Nicki Fergeteg Néptánc Együttes mutatta be. A csoport 2001-ben alakult meg újra, elődje 1974 októberétől működött. A régi táncosok nagy része összeállt egy fellépés erejére, de nem álltak meg ennyinél. Azóta régi és új tagokkal bővült a társaság, és egy nagyon jó közösséggé kovácsolódtak. Érdekessége, hogy minden korosztály megtalálható benne, így közösen fiatalok és idősebbek őrzik a magyar hagyományokat. A környék rendezvényeinek szinte állandó tagjai, sokszínűségükkel egyfajta színfoltjai. 2006-ban a csoport “újjáélesztette” a régi nicki szüreti felvonulást, mely nagy sikert aratott.
A nemzetiségi és magyar kultúrát nem csak a néptánc, hagyományőrző ének- és nótacsokrok által is életben lehet tartani. Ifj. Greznár Zoltán és cigányzenekara országos hírű és nagy múltú zenész család képviselője. A szanyi prímás és együttese klasszikus cigányzenét valamint nótákat mutatott be. A helyi Római Katolikus Egyházközség Férfikara egyházi és világi zenéket, míg a Napsugár Dalkör asszonykórusa népdalokat adott elő a magyar hagyomány képviseletében.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra, a fellépő csoportok műsorának támogatására a szükséges technikát biztosítottuk.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, nemzetiségek, kulturális csoportok és a település aktív korú lakossága
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 29 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - Sportágválasztó II.
Ideje: 2019. augusztus 3. szombat 17:15-20:15
Helyszíne: Sportpálya 9344 Rábakecöl, Petőfi u.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A sportágválasztó sportrendezvény a helyi ifjúsági klub és a helyi sportegyesület bevonásával valósult meg. A civilek szervezésében versenyek zajlottak: foci, tollaslabda, népi játékok, ügyességi feladatok, futóverseny.
A célcsoport érdeklődésének felkeltése érdekében a már jól ismert sportágakon túl kevésbé ismert és egyedi, de egyre népszerűbb sportágak is bemutatásra kerültek.
A slackline látványos és közkedvelt program, mivel a látogatók többsége még sosem találkozott ezzel a sporttal. A sportot ismertető előadás, valamint rövid bemutató során a látványos akrobatikus elemek mellett már eleve az is nagyon érdekesnek bizonyult a közönség számára, hogy hogyan lehet ezeket a trükköket egy éppencsak pár cm széles hevederen végrehajtani. Az interaktív kitelepülés során minden korosztály kipróbálhatta és megtanulhatott alapvető trükköket ezen a különleges extrém sporteszközön.
A freestyle focit egy látványos show keretében mutatta be Magyarország első freestyle foci csapata. A közönség egy érdekfeszítő, zenére együtt, elképesztő trükköket bemutató csapatot tekinthetett meg. A sportágbemutató esetén a közönség megismerkedhetett a freestylefocival, a trükkökkel és azok nehézségével. A bemutatót többek között a magyarországi freestyle focibajnokság 2013 óta minden évben elnyerő bajnok, Hajagos Máté tartotta, aki a világranglistán is a legjobb 30 között van számon tartva.
A sportág ismertetése és bemutatása után az érdeklődők számára trükk tanítás következett, minden korosztálynak, személyenként átlagosan 20 trükk alapjainak bemutatásával. Az eseményt nyereménnyel ellátott dekázó verseny és érdekes ügyességi verseny zárta.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, valamint a település aktív korú lakossága
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 29 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - Sportágválasztó III.
Ideje: 2019. augusztus 19. hétfő 15:00-18:00
Helyszíne: Sportpálya 9344 Rábakecöl, Petőfi u.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A sportágválasztó sportrendezvény a helyi sportegyesület bevonásával valósult meg. A civilek szervezésében az alábbi sportágak bemutatása zajlott: futball, büntetőpárbaj, tollaslabda, darts, lövészet, népi játékok, torna, futás.
A bemutatott sportágakat az érdeklődők kipróbálhatták egyénileg és versenyszerűen is, valamint sor került közösségépítő csapatjátékokra is.
A sport népszerűsítését, az egészséges élet és a mozgás fontosságát Ajtony Ákos testnevelő tanár, a győri Révai Gimnázium kollégiumának vezetője mutatta be előadásában. Hangsúlyozta, hogy a sport az egészség alapja, melyet minél fiatalabb korban, már három hónapos kortól érdemes babaúszással elkezdeni. Örömét fejezte ki, hogy a rábakecöli sportrendezvényen magas az érdeklődés a gyermekkorosztályból is. Előadásában tisztázta a tömegsport, versenysport és élsport meghatározásait, az egészséges mozgás és a sportolás veszélyeinek tükrében is. Kitért Magyarország egészségügyi és sporthelyzetére, valamint hasznos gyakorlati tanácsokkal látta el a jelenlévőket. Előadása után egyéni konzultációs lehetőséget biztosított az érdeklődők számára.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak és a település aktív korú lakossága
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 29 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: Család és gyermekjóléti szolgálatok prevenciós szerepének megerősítése érdekében indított, preventív jellegű programok - Kézművességgel a családokért
Ideje: 2019. szeptember 28. péntek 17:00-18:00
Helyszíne: Sportpálya 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 129.
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: Család és gyermekjóléti szolgálatok prevenciós szerepének megerősítése érdekében indított, preventív jellegű programok - Tegyünk együtt a szenvedélybetegségek ellen
Ideje: 2019. december 14. szombat 16:00-17:00
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A rendezvény célja, hogy a helyi érintett célcsoportok és szakemberek együttes bevonásával a család- és gyermekjóléti szolgálatok szerepe erősödjön, hatékonyabb kommunikáció alakuljon ki a résztvevők között, továbbá a családok felkészítése a különböző, családon belül kialakuló helyzetek kezelésére, kiemelten a szenvedélybetegségek kezelése és megelőzése érdekében.
A program során a Család- és gyermekjóléti szolgálat munkatársai közreműködésével önismereti teszteket tölthettek ki a résztvevők. A dohányzás és alkoholfogyasztási szokások felmérése alapján a szakemberek egyéni beszélgetések keretében tanácsokkal látták el az érdeklődőket.
Családdal, gyermekkel érkezők számára a családon belüli értékes idő eltöltésére kézműves foglalkozás keretében nyílt lehetőség hasznos praktikák elsajátítására.
A program témájában Endrei Judit tartott előadást „Stresszoldó érzelmek" címmel. Stressz, stressz eredetű megbetegedések, nyomás, rohanó világ – naponta találkozunk ezekkel a kifejezésekkel. Előfordul, hogy stresszhelyzetben megbántjuk a körülöttünk lévőket? Vagy éppen magunkat hibáztatjuk, ha valami nem sikerül? Mindannyian kerülünk stresszhelyzetbe: ha nem az elvártak szerint történnek a dolgok körülöttünk, ha váratlan események térítenek le bennünket a megszokott útról, ha döntéseinket utólag megkérdőjelezik vagy éppen magunk kérdőjelezzük meg. Idegeskedünk sorban állás közben, dugóban ülve vagy egy határidős munka miatt, olykor pedig családtagjaink a stresszünk okozói... De mit tehetünk a stressz ellen? Egyáltalán, mi is pontosan a stressz? Minden problémánk okozója? Életünk megkeserítője? Vagy éppen természetes velejárója? Hogyan tanuljuk meg ezeket a helyzeteket kezelni, ahelyett, hogy engednénk szenvedélybetegségek könnyű csábításának? Sőt, van ún. pozitív stressz, ami éppen motivál, vagy egy pozitív eseményhez kapcsolódó izgalmat jelent. Az előadás ezekre a kérdésekre alapozva próbált választ találni többek között a közösséghez tartozás erejében, és a könyvek, valamint az olvasás nyugtató hatásaiban is. Betegségek nem léteznek csak kezeletlen stressz. A résztvevők aktív közreműködésével zajló program közben feltérképezhették saját eszköztárukat a stressz kezelésére, melyekből néhányat ki is próbálhattak.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra, a lebonyolításhoz szükséges technikát biztosítottuk.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak, helyi lakosság, családok, továbbá a közszolgáltatásban dolgozók, helyi érintett szülők és potenciális dolgozók.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 40 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - Sportágválasztó IV.
Ideje: 2020. január 25. hétfő 13:00-16:00
Helyszíne: Tornaterem 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 52.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A sportágválasztó sportrendezvény az évszakra jellemző, téli lehetőségekre hívta fel az érdeklődők figyelmét. A rendezvény keretében figyelmet kapott sportágak és játékok: asztalitenisz, teremfoci, kosárlabda, tollaslabda, darts, torna, léghoki, csocsó.
A bemutatott sportágakat az érdeklődők kipróbálhatták egyénileg és versenyszerűen is, valamint sor került közösségépítő páros- és csapatjátékokra is.
A sport népszerűsítését, az egészséges élet és a mozgás fontosságát Eckrich Béla nyugalmazott iskolaigazgató mutatta be előadásában. Kitért az őszi, téli szabadtéri mozgás lehetőségeire is (pl. tájfutás), melyeket megfelelő időjárás esetén, kellő felkészültséggel biztonságosan lehet végezni. Hangsúlyozta a mozgás évszaktól független fontosságát, melyre az ősztől tavaszig terjedő időszakban is megszámlálhatatlan lehetőség kínálkozik, akár otthonunkban. Felhívta a figyelmet arra, hogy tevékenységtől függetlenül milyen veszélyekkel járhat, ha a szervezet és izmok felkészítés nélkül kapnak terhelést. Előadása zárásaként, mint tapasztalt, és a nyolcvanas éveiben járva is aktív gyakorlója, az asztaliteniszt, szabályait, praktikus fogásait ismertette részletesebben. Előadását követően az érdeklődőknek egyéni oktatást is tartott.
A sokrétű tevékenység és a tornaterem korlátozott lehetőségei miatt három helyiségben párhuzamosan zajlottak az események. A tornateremben a labdajátékok egymást követték, a tornaterem tetőterében a dartsra, csocsóra és léghokira, az ingatlanon fekvő Soós Imre Kulturális Központ rendezvénytermében pedig tornára nyílt lehetőség.
A lebonyolításban a helyi sportegyesület edzői és masszőrei is közreműködtek.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra.
CÉLCSOPORT:
Az EFOP-1.5.2-16-2017-00023 programba bevont mentoráltak és a település aktív korú lakossága
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 29 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - A helyi civil szervezetek közösségépítője
Ideje: 2020. február 15. szombat 17:30-20:30
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A helyi közösségekben való szerepvállalásra felkészítő program keretében a Rábakcöl területén működő bejegyzett civil szervezetek, informális és formálódó csoportok vezetői, képviselői kaptak meghívást.
A rendezvényen résztvevő szervezetek és csoportok: Rábakecöli Sportegyesület, Rábakecöl Községi Önkéntes Tűzoltó Egyesület, Rábamenti Mg. Tsz. Horgász Egyesület, Rábaköz Ifjúságáért Egyesület, Rábakecöl Jövőjéért Alapítvány, Pajtaműhely Hagyományőrző Közművelődési Alapítvány, Rózsafűzér Királynéja Templomért Alapítvány, Vöröskereszt helyi tagszervezete, Rábakecöli Római Katolikus Egyházközség, Barnakmenti Vadásztársaság, Napsugár Nyugdíjas Klub, Férfi énekkar, Kecöli Gondűző Barátok, Ifjúsági Klub, Asztalitenisz Klub
A program a tervezettnél hosszabbra nyúlt, ugyanis minden résztvevő szervezet és informális csoport képviselője vállalta, hogy bemutatja tevékenységüket, eredményeiket, működés során felmerülő nehézségeket és azokra talált megoldásokat, valamint jövőbeni terveiket.
Bár kis településen jól ismerik egymást az emberek, látják a helyben működő szervezetek tevékenységét, az est folyamán fény derült rá, hogy a civilek egymás munkájába mégsem látnak kellő mélységgel. A csoportonkénti bemutatkozást hosszas beszélgetés és ötletelés követte. Általánosságban a forráshiány jellemző minden csoport működésében, de kisebb, felmerülő problémákra másik csoport által már gyakorlatban kipróbált megoldások is kínálkoztak. Követendő jó példaként a Rábakecöl Jövőjéért Alapítvány, a Rábaköz Ifjúságáért Egyesület és a Rábakecöli Római Katolikus Egyházközség bemutatta összefogásukkal közösen megvalósított pályázati projektjüket. Az est egyik eredményeként létrejött egy közös levelezőlista a vezetők kommunikációjára. Ezen egyebek közt eseményeik időpontjait tervezik összehangolni, hogy elkerüljék a korábban már előfordult tütközéseket. Születtek projektötletek, felajánlások, újabb együttműködések. (Pl. nyugdíjas klub utazási problémáira személygépkocsival történő szállításra felajánlás, közös vadász-horgász bál, térségi tűzoltóversenyre ifjúsági csapat toborzásához segítség ifjúsági szervezettől, horgásztóhoz vezető útra benövő növényzet kezeléséhez tűzoltók segítsége és eszközeiknek felajánlása, stb.)
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra.
CÉLCSOPORT:
Rábakecöl területén működő civil szervezetek.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 20 fő
BESZÁMOLÓ
EFOP-1.5.2-16-2017-00023
Beled és térsége humán szolgáltatásainak fejlesztése
Programelem: A lakosság egészségmagatartásának fejlesztését célzó közösségi egészségnevelési és egészségfejlesztési programok - Próbáljuk ki magunkat!
Ideje: 2020. február 26. szombat 16:30-19:30
Helyszíne: Soós Imre Kulturális Központ 9344 Rábakecöl, Kossuth u. 51.
A TEVÉKENYSÉG SZAKMAI TARTALMA:
A hátrányos helyzetű csoportok elsődleges munkaerőpiacra jutását támogató programra a nem egyéni fejlesztési terv alapján résztvevőket vártuk. A rendezvény lebonyolításában a Beledi Általános Iskola amatőr ifjúsági társulatának tagjai, valamint Homlokné Halász Judit magyar szakos tanár és Németh-Kőszegi József énekművész, iskolaigazgató működött közre.
Az ifjúsági csoport tagjai helyben kapott improvizációs feladatokat mutattak be, ám a fő súlypontot a kommunkiáció kapta. Megmutatták, hogy próza és vers hogyan kaphat más-más értelmet pusztán eltérő hangsúllyal, mimikával és gesztusokkal. Az apró jeleneteket a szakvezetők elemezték a résztvevőknek, felhívták a figyelmet a kommunikációs hibákra, hiányosságokra, valamint a helyes alkalmazásra, illetve ezek elsajátítását segítő tanulási módszerekre.
Az egyes gyakorlatok között a résztvevők is kipróbálhatták magukat a számukra kiosztott feladatokkal, melyekhez az induló instrukciók mellett szükség szerinti javításokat, tanácsokat kaptak a segítő szakvezetőktől.
A program által kínált, praktikus gyakorlatok nem csak a munka, de a mindennapi élet során is hasznosítható kézség fejlesztéssel gazdagította a résztvevőket.
A program jelentős érdeklődésre tett szert. A résztvevőket megvendégeltük ételre és italra.
CÉLCSOPORT:
Hátrányos helyzetű csoportok tagjai, nem egyéni fejlesztési terv alapján résztvevők számára.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 16 fő